informacje dodatkowe

Jesteśmy po to aby Ci pomóc a nie zaszkodzić. Pamiętaj że możesz się z nami skontaktować o dowolnej porze dnia lub nocy. Zachowujemy pełną anonimowość.

 

Tabletki poronne

Od 25 lat zapewniany dostęp do oryginalnych tabletek poronnych, które pozwalają skutecznie przywracać ciążę. Gwarantujemy najwyższą jakość leków i bezpieczeństwo zabiegów.

Tabletki poronne do 9 tygodnia - skuteczny lek rozwiązujący problem niechcianej ciąży.

Jeśli jesteś w nieplanowanej ciąży, najbezpieczniejszą i najtańszą metodą jej usunięcia jest aborcja farmakologiczna z wykorzystaniem tabletek poronnych.

 

Pozytywny test ciążowy zwykle jest powodem do wielkiej radości, są jednak sytuacje, w których taki wynik to powód do rozpaczy i paniki. Faktem jest, że niechciana ciąża potrafi skutecznie skomplikować życie. Dla niektórych kobiet jest jednym z najtrudniejszych momentów w życiu. Tymczasem każda kobieta, niezależnie od wieku może zajść w ciążę, będącą wynikiem tzw. wpadki, przypadkowego stosunku z niewłaściwą osobą lub gdy zawiodła stosowana na co dzień doraźna metoda antykoncepcji. Może też zdarzyć się taka sytuacja, w której ciąża była zaplanowana, ale po zajściu w nią zmieniły się okoliczności, które powodują, że zmianie uległa również wcześniej podjęta decyzja. Jeśli jesteś kobietą, która zaszła w planowaną lub nieplanowaną ciąże i chcesz ją z jakichkolwiek powodów przerwać, pamiętaj – masz do tego prawo.

 

Jak wynika ze statystyk, co roku ponad 42 miliony kobiet na całym świecie decyduje się na aborcję medyczną. Jeśli znalazłaś się w takiej sytuacji, jeśli potrzebujesz pomocy dla siebie lub dla kogoś bliskiego, zapoznaj się z wszystkimi informacjami zawartymi na naszej stronie. Nasza Organizacja zapewni Ci kompleksowe wsparcie oraz dostarczy wszystkich informacji niezbędnych do przeprowadzenia bezpiecznego zabiegu aborcji medycznej. Jeśli się wahasz, nie jesteś pewna swojej decyzji, daj sobie czas. Nie podejmuj ich pochopnie, a tym bardziej pod wpływem chwili. Słuchaj siebie. Niezależnie od okoliczności i sytuacji decyzja o zastosowaniu tabletek poronnych powinna być decyzją kobiety, która zaszła w ciążę.

 

Nasza Organizacja od 25 lat wspiera kobiety na całym świecie, zapewniając bezpieczny i anonimowy dostęp do oryginalnych leków poronnych. Zapewniamy:

99% skuteczności

Udostępniane przez nas tabletki poronne są gwarancją najwyższej skuteczności, nie wywołują powikłań, są bezpieczne dla zdrowia i życia.

100% dyskrecji

Dostarczane przez nas przesyłki są zapakowane w sposób uniemożliwiający osobom trzecim zapoznanie się z ich zawartością, dzięki czemu zapewniają pełną dyskrecję i anonimowość przeprowadzanych kuracji.

48-72 godzinna dostawa

Zamówienia złożone do godziny 14.00 są realizowane tego samego dnia, jeśli zamówienie zostanie złożone później, paczka zostanie dostarczona maksymalnie w ciągu 3 dni roboczych.

100% oryginalności

Nasze tabletki sprowadzane są z legalnych źródeł z krajów, w których aborcja farmakologiczna jest legalna i powszechnie stosowana. Każdy zestaw tabletek poronnych posiada certyfikację wystawioną przez specjalistów.

Rozwiązanie certyfikowane przez lekarzy specjalistów na całym świecie

Tabletki poronne to produkt, który powstał z myślą o tych wszystkich kobietach, które podjęły decyzję o przerwaniu istniejącej, niechcianej, ciąży. Odznaczają się nie tylko wysoką skutecznością, ale także bezpieczeństwem, które sprawia, że aborcja farmakologiczna może zostać przeprowadzona w domowych warunkach.

 

W skład zestawu wchodzi:

 

– 1 tabletka Mifepristone (potocznie nazywana często RU-486),

– 8 tabletek Misoprostone,

– przetłumaczona ulotka,

– dokładny opis kuracji.

 

Mifepristone jest medyczną nazwą tabletki poronnej. Działa poprzez blokowanie hormonu progesteronu odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży. Bez niego wyściółka macicy polega zniszczeniu. Po przyjęciu leku zapłodnione jajeczko odkleja się od macicy, w efekcie czego niemożliwy jest jego dalszy prawidłowy rozwój.

 

Misoprostol natomiast wywołuje silne skurcze macicy, dzięki czemu organizm sam wydala tkankę ciążową z ciała kobiety.

 

Pierwszy krok – potwierdzenie zajścia w ciążę

Przed przyjęciem jakichkolwiek leków, należy potwierdzić wstępną diagnozę, która daje gwarancję konieczności zastosowania konkretnych leków. Tak samo jest w przypadku tabletek poronnych. Co prawda tabletki poronne są bezpieczne dla zdrowia, ale czasowo zaburzają gospodarkę hormonalną. Nie ma więc potrzeby przyjmowania ich w sytuacji, w której nie są potrzebne. Nawet jeśli jeden test ciążowy wyszedł pozytywnie, warto wykonać go ponownie, dla pewności. Powtórny wynik testu dobrze jest potwierdzić również badaniem USG. Na badania każda kobieta ma wystarczająco dużo czasu, tym bardziej że tabletki poronne mogą być użyte do 9 tygodnia ciąży.

Co trzeba wiedzieć o tabletkach poronnych?

Jak wynika z danych, co trzecia ciąża w Polsce kończy się poronieniem samoistnym. Bardzo często ma ono miejsce w tak wczesnym etapie, że kobieta nawet nie wie, że jest w ciąży. Towarzyszące mu krwawienie traktuje jako fizjologiczną menstruację.

 

Tabletki poronne przynoszą taki sam skutek i niczym nie odbiegają od poronienia samoistnego. Po zażyciu leków zarodek zostaje wydalony z organizmu, następuje również samooczyszczenie narządów rodnych kobiety. Zwykle towarzyszą temu skurcze macicy, ból podbrzusza i krwawienie. Substancje zawarte w tabletkach blokują receptory dla progesteronu — hormonu, który podtrzymuje ciążę. To prowadzi do poronienia.

 

Aborcja farmakologiczna w Polsce jest nielegalna. Z tego powodu dostępność tabletek poronnych w aptekach jest ograniczona. W żadnym przypadku nie można ich nabyć bez recepty. Jedynym źródłem jest Internet. Tu jednak zalecana jest rozwaga i ostrożność. Przestrzegamy przed nierozważnymi zakupami. Jak wynika z naszego 25-letniego doświadczenia, coraz częściej zdarza się, że oferentami tabletek poronnych są oszuści, którzy nie mając nic do sprzedania, żądają przelewu pieniędzy. Czasami przesyłają niebezpieczne dla zdrowia tabletki pochodzące z niewiadomego źródła, czy leki, które w swoim składzie zawierają zwykłe witaminy. W efekcie ich zakup mija się z celem i nie jest wart wydanych pieniędzy.

 

Oferowany przez nas zestaw tabletek poronnych zawsze jest dostarczany w oryginalnym opakowaniu, nigdy nie przesyłamy tabletek luzem. Zarówno w przesyłce, jak i na naszej stronie każda Pacjentka może zapoznać się z rodzajem leku, jego producentem i składem, sposobem zastosowania, rekomendowanymi warunkami niezbędnymi do przeprowadzenia aborcji medycznej w warunkach domowych, czy ewentualnymi skutkami ubocznymi. Pamiętaj — wszystkie tabletki poronne powinny być przesłane w oryginalnych blistrach, opatrzone opisem, z widniejącą na opakowaniu datą ważności.

 

Wiedza, którą dostarczamy, daje poczucie bezpieczeństwa i wewnętrzny spokój

 

Jak każde inne leki również tabletki poronne – Mifepristone i Misoprostol wywołują skutki uboczne. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od danego organizmu, każdy reaguje na leki w indywidualny sposób. Zanim jednak przystąpimy do zabiegu, warto dowiedzieć się jakie mogą być skutki uboczne zabiegu. Taka wiedza pozwala przygotować się odpowiednio do zabiegu. Z pewnością nie warto się stresować na zapas. W przypadku prawidłowo wykonanego zabiegu aborcji farmakologicznej wszystkie skutki uboczne można zminimalizować do zera. Po zażyciu tabletek poronnych pojawia się krwawienie i bóle podbrzusza. Większość kobiet krwawienie porównuje do bardziej obfitej miesiączki. Pojawiające się dolegliwości bólowe są naturalną koleją rzeczy potwierdzającą rozpoczęcie się procesu usuwania ciąży. Wśród typowych dolegliwości mogą pojawić się również: zawroty głowy, mdłości lub wymioty, biegunka, dreszcze, fale gorąca czy podwyższona temperatura.

 

Duży wpływ na reakcję organizmu ma nastawienie i komfort psychiczny w trakcie zabiegu. Z tego powodu warto przeprowadzać go w obecności zaufanej, bliskiej nam osoby. Innym, równie ważnym elementem jest źródło pochodzenia tabletek poronnych. Jeśli są oryginalne, nie będą zakłócały przebiegu zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu aborcji medycznej

– zmuszanie przez osoby trzecie do usunięcia ciąży,

– niezdecydowanie, brak jednoznacznej decyzji,

– brak wsparcia i opieki w trakcie zabiegu,

– nieodpowiednie miejsce zabiegu, którego lokalizacja nie pozwala na dotarcie do szpitala w ciągu 60 min, jeśli wystąpi taka potrzeba,

– ciąża rozpoczęła się ponad 9 tygodni temu,

– nieusunięta spirala,

– ciąża pozamaciczna,

– uczulenie na Misoprostol lub Mifepristone,

– ostatnia miesiączka rozpoczęła się 12 tygodni temu,

– wszelkie choroby zaburzające krzepliwość krwi,

– niepotwierdzona ciąża,

– stan upojenia alkoholowego.

Jak stosować tabletki poronne?

Dawkowanie i sposób przyjmowania tabletek wczesnoporonnych (doustnie lub dopochwowo) znajduje się zawsze w instrukcji dołączonej do leków. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, aby skutecznie przeprowadzić aborcję medyczną, należy zażyć 1 tabletkę Mifepristone (200mg) i 8 tabletek Misoprostolu (8 x 200mg). Rekomendujemy przyjmowanie leków doustnie.

 

Pierwszą dawkę leków – 1 tabletkę Mifepristone najlepiej przyjąć rano, od razu po przebudzeniu, popijając szklanką wody połknąć. Po upływie 24 godzin należy przyjąć drugą dawkę leków – 4 tabletki Misoprostolu. Tabletki należy włożyć pod język lub do jamy policzkowej w taki sposób, aby znalazły się w przestrzeni między dziąsłem a policzkiem. Należy trzymać je w ustach do czasu ich rozpuszczenia. Może to potrwać około 30 minut. W tym czasie nie należy spożywać ani posiłków, ani płynów. Misoprostol aplikowany doustnie po rozpuszczeniu się zostaje wchłaniany do krwiobiegu. Po upływie 30 minut, pozostałości tabletki należy połknąć. Po około 4 godzinach należy przyjąć kolejną dawkę leku – 4 tabletki Misoprostolu. Takie dawkowanie pozwala spełnić wszystkie warunki wykonania pełnego zabiegu aborcji oraz usunięcia z ciała kobiety produktu ciążowego. Przed i po przyjęciu Misoprostolu można normalnie jeść i pić.

Jak poradzić sobie z bólem występującym w trakcie i po zabiegu?

W trakcie zabiegu można zażywać leki przeciwbólowe, najlepiej Ibuprofen, Kodeinę lub Paracetamol (dawka zgodna z informacjami zawartymi na ulotce dołączonej do opakowania). Pod żadnym pozorem nie należy aplikować leków rozkurczowych (No-Spa). Wywołujący skurcze macicy Misoprostol powoduje wydalenie produktów ciąży z macicy, a leki rozkurczowe mogą skutecznie ten proces zakłócić.

 

Nie tylko w trakcie, również po zabiegu większość kobiet odczuwa silne skurcze. Ból może ulec zmniejszeniu dzięki:

 

– zastosowaniu wygodnej odzieży,

przebywaniu w znanym, spokojnym miejscu,

– przykładaniu na bolące miejsce poduszki elektrycznej lub termoforu,

– stosowaniu leków przeciwbólowych.

Objawy wskazujące na konieczność pilnej konsultacji lekarskiej

W trakcie przyjmowania jakichkolwiek środków farmaceutycznych musimy się liczyć z możliwością wystąpienia komplikacji. W przypadku połączenia leków Misoprostolu i Mifepristone naszej natychmiastowej reakcji wymagają:

 

  • nieprzerwane, trwające dłużej niż 2 godziny silne krwawienie,
  • utrzymująca się dłużej niż 24 godziny podwyższona temperatura ciała oscylująca wokół 38-39 stopni,
  • utrzymujące się kilka dni bóle, zlokalizowane w dolnej partii brzucha,
  • wydobywające się z pochwy wydzieliny o innym niż na co dzień zapachu, kolorze i konsystencji.

 

Odpowiednią reakcją na takie objawy będzie natychmiastowe skorzystanie z konsultacji lekarskich lub zgłoszenie nie bezpośrednio do szpitala.

 

Pamiętaj — aborcja farmakologiczna ma identyczne objawy jak poronienie naturalne, dzięki czemu lekarz nie jest w stanie rozpoznać przyczyny poronienia. Należy o tym pamiętać, szczególnie w sytuacji, w której z jakiegoś powodu będzie potrzebna pomoc lekarska po zabiegu. W takiej sytuacji lekarze udzieli każdej kobiecie niezbędnej pomocy oraz opieki.

Zalecenia po użyciu tabletek poronnych

Po aborcji medycznej, kiedy szyjka macicy nie jest całkowicie zamknięta, a tym samym narażona na infekcje nie jest wskazane współżycie. Czas wstrzemięźliwości powinien trwać minimum 7 dni od zażycia Misoprostolu.

 

Należy pamiętać, że po zabiegu plamienie z narządów rodnych może utrzymać się jeszcze przez okres nawet 14 dni. Nie jest to przeciwskazaniem do współżycia, należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu, gdyż rozregulowany cykl miesiączkowy może obfitować w dodatkowe owulacje. Miesiączka normuje się zwykle w czasie około 28 dni od dnia zabiegu. Po tym czasie również częstotliwość owulacji powraca do wcześniejszego trybu.

Fakty

Z roku na rok coraz popularniejszą metodą przerywania ciąży jest aborcja medyczna z wykorzystaniem tabletek poronnych (Mifeprostone i Misoprostolu). Leków tych nie należy mylić z doraźną antykoncepcją, działającą w krótkim czasie po stosunku. W Polsce system opieki zdrowotnej ignoruje potrzebę wprowadzenia na rynek apteczny leków powszechnie stosowanych przez kobiety na całym świecie. Godzi to w prawo kobiet do korzystania z osiągnięć współczesnej medycyny. Wsparcie i pomoc w tym zakresie zapewniają Organizacje takie jak nasza.

 

Polskie kobiety nie są karane za przeprowadzenie zabiegu aborcji medycznej. Tak samo jest z użyciem pigułek poronnych. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem karze podlega jedynie osoba, która pośredniczy, zamawia i przekazuje osobie trzeciej tabletki poronne komuś, czyli taka, która pomaga w przeprowadzeniu aborcji. Nasza Organizacja zarejestrowana jest w kraju, w którym nie obowiązuje tak zaostrzone prawo aborcyjne, w związku z czym działa legalnie, a dostawa tabletek poronnych jest zgodna z prawem.

 

Zażycie tabletek poronnych nie niesie ze sobą zagrożeń, a szczególnie takich, jakimi są zabiegi aborcji mechanicznej. Również dla ciała nie jest groźny. Nie wymaga interwencji chirurgicznej, a tym samym nie powoduje ran, które potrzebują czasu do tego, aby się zagoić. Jest w pełni bezpieczny i bezinwazyjny.

 

– Nigdy nie należy zamawiać tabletek poronnych u niesprawdzonego dostawcy. Przestrzegany przed kontaktami z dostawcami, z którymi już na samym początku kontakt jest utrudniony lub całkowicie niemożliwy. Najczęściej są to fałszywi sprzedawcy, którzy zamiast oryginalnych leków wysyłają tanie zamienniki lub – co gorsza – nieznanego pochodzenia i składu niebezpieczne leki.

 

– Inwazyjny zabieg chirurgicznego usunięcia ciąży w podziemiu aborcyjnym kosztuje zwykle od 4 000 zł do 6 000 zł. Ta cena niestety nie przekłada się na jakość. Na świecie co 7 minut z powodu nieodpowiednio przeprowadzonego zabiegu chirurgicznej aborcji życie traci jedna kobieta. Cena zestawu poronnego, w skład którego wchodzi jedna pigułka Mifepristone (RU-486) i dwanaście pigułek Misoprostolu to koszt około 500 złotych. W odróżnieniu od aborcji mechanicznej zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i nie narusza struktury wewnętrznych organów.

Popularność tabletek poronnych na świecie

Tabletki poronne pozwalają na dokonanie zabiegu aborcji medycznej. Są powszechne stosowanie i legalne w wielu krajach nie tylko w Europie we wczesnym etapie rozwoju ciąży, tj. do 9 tygodnia rozwoju zarodka. W Polsce dopuszczalne są tylko w szczególnych okolicznościach, mi.in. gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety, gdy płód jest zagrożony trwałym upośledzeniem lub chorobą zagrażającą jego życiu, bądź gdy ciąża została wywołana przez czyn zabroniony np. gwałt czy kazirodztwo. W bardzo wielu krajach na całym świecie aborcja stanowi indywidualną decyzję każdej kobiety, której w żaden sposób nie ograniczają akty prawne.

 

Tabletki poronne w Polsce wymagają recepty wydanej przez lekarza-ginekologa, której najczęściej nie wystawiają. Mimo iż zabieg uważa się za komfortowy, bezinwazyjny i niezwykle skuteczny w Polsce jest ograniczony.

Dwa w jednym - z jednej strony skuteczność, a z drugiej bezpieczeństwo

Wśród możliwych metod usuwania ciąży najpopularniejszą metodą są tabletki poronne do 9 tygodnia, które są powszechnie stosowane przez lekarzy i kobiety na całym świecie. Jeśli jesteś kobietą, która trafiła na stronę naszej Organizacji, by dowiedzieć się jak najwięcej na ich temat, to powinnaś wiedzieć, że nie jesteś sama. Właśnie w tym momencie, na całym świecie jest miliony kobiet w takiej sytuacji jak Twoja.

 

Celem naszej Organizacji jest niesienie pomocy i przekazywanie wiedzy na temat aborcji farmakologicznej kobietom w każdym wieku na całym świecie. Edukacją i wsparciem zajmujemy się blisko 25 lat.

Strach, niepokój, niepewność, brak zdecydowania, wyobcowane, różnorodne myśli, zmieniające się decyzje, wewnętrzne rozdarcie. To tylko nieliczne uczucia, które towarzyszą kobietom w chwili, w której dowiadują się o nieplanowanej ciąży. Niestety jak wskazują nasze doświadczenia, najczęściej zostają z nimi same. My ten problem rozwiązujemy, wychodzimy naprzeciw i dajemy wsparcie.

 

Tabletki poronne w konfrontacji z innymi metodami usuwania ciąży swoją popularność zawdzięczają ogromnej skuteczności, która wynosi blisko 99%. Charakteryzują się również wysokim stopniem bezpieczeństwa, co oznacza, że są bezinwazyjne i sterylne.

Zamów zestaw bezpiecznych tabletek poronnych

12 tabletek Misoprostolu + 1 tabletka Mifepristonu (Ru-486)

Misoprostol i mifepriston zestaw poronny
Koszt zestawu wraz z przesyłką: 460zł (płatność przy odbiorze z możliwością sprawdzenia przesyłki)

FORMULARZ ZAMÓWIENIA

Imię i nazwisko
Email
Adres dostawy
Miasto
Województwo
Kod pocztowy
Nr telefonu
Kraj

Przesyłka z lekami dotarła, co dalej?

Aby osiągnąć zamierzone rezultaty i zminimalizować skutki uboczne istotne jest właściwe dawkowanie. Więcej informacji na ten temat znajduje się na naszej stronie oraz na ulotce dołączonej do otrzymanych leków. Dokładne informacje można uzyskać również w trakcie telefonicznego lub e-mailowego dialogu z naszymi specjalistami. Nie bez znaczenia są również warunki zabiegu. Cisza i spokój domowego zacisza, a z drugiej strony poczucie bezpieczeństwa i komfort, który zapewnić może kobiecie obecność bliskiej osoby są elementami, o które warto zadbać.