informacje dodatkowe

Jesteśmy po to aby Ci pomóc a nie zaszkodzić. Pamiętaj że możesz się z nami skontaktować o dowolnej porze dnia lub nocy. Zachowujemy pełną anonimowość.

 

O nas

Kim jesteśmy ?

Głównym celem naszej działalności jest pomoc kobietom w sytuacjach, które wymagają usunięcia niechcianej ciąży. Zajmujemy się dystrybucją oryginalnych tabletek poronnych i wczesnoporonnych, udzielamy wsparcia na każdym etapie aborcji od momentu pojawienia się pierwszego pytania, przez konsultacje przed, w trakcie i po zabiegu. Dbając o bezpieczeństwo kobiet wspieramy ich niezależność i prawo do samodzielnego podejmowania decyzji.

mężczyźnie przeciw aborcji

Liczby nie oszukują – 77% przeciwników aborcji to mężczyźni, 100% z nich nigdy nie zajdzie w ciążę

Blisko 150 tys. Polek przerywa co roku niechcianą ciążę. Często w tajemnicy nawet przed bliskimi, z narażeniem życia docierają do podziemia aborcyjnego lub kupując środki poronne niewiadomego pochodzenia.

 

Polska jest krajem w którym wykonuje się około 200–300 legalnych aborcji rocznie. Co się dzieje z innymi nieplanowanymi, niechcianymi ciążami? Co się dzieje z kobietami wykorzystywanymi? Co się dzieje z kobietami gwałconymi? Jaki los czeka kobiety, które z różnych powodów nie mogą urodzić kolejnego dziecka? Co w sytuacji, w której kobieta z powodu braku środków i jakiejkolwiek pomocy państwa nie może wychować następnego dziecka? Co się dzieje z kobietami, które są zbyt młode i zbyt bezradne, by urodzić nieplanowane dziecko? Co się dzieje z tymi, które z powodów zdrowotnych nie powinny zachodzić w ciążę, ale partnerzy wymuszają na nich ciążę, a otoczenie zabrania stosowania antykoncepcji?

 

To, że w naszym kraju nie ma przestrzeni do podejmowania dialogu w sprawie aborcji nie oznacza, że jest to marginalne zjawisko. Macierzyństwo nierozerwalnie wiąże się z wejściem w nową i nieznaną rolę. Z tego powodu powinno być indywidualną decyzją każdej kobiety. Ta rola jest nieodwracalna, gdyż kobieta po urodzeniu dziecka pozostanie “matką” już do końca życia

 

Polska to jedyny, obok Nikaragui, kraj na świecie, w który na przestrzeni ostatnich 20 lat zaostrzono regulacje prawne dotyczące aborcji. Ideologie i polityka czynią z polskich kobiet istoty niezdolne do dokonywania samodzielnych wyborów, pozbawione możliwości indywidualnego decydowania o tym, co dla nich właściwe i słuszne.

„Energia jest esencją życia. Każdego dnia decydujesz jak jej użyć — przez znajomość tego, co chcesz i co trzeba zrobić, by osiągnąć cel, a także przez skupienie się na nim…”

Winfrey Oprah

Co nas wyróżnia ?

Nasza kadra medyczna to wysoko wykwalifikowani lekarze ginekolodzy i pielęgniarki z długoletnim doświadczeniem klinicznym, zdobytym w ciągu wielu lat pracy, w różnych klinikach i szpitalach na całym świecie. Odpowiedzialni i zaangażowani, stale poszukujący nowej wiedzy i doskonalący swoje umiejętności, uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych, zjazdach i szkoleniach dzięki czemu kobiety są objęte opieką na najwyższym poziomie.

Od 25 lat najważniejsze jest dla nas dobro kobiety

W trakcie zabiegu aborcji farmakologicznej kobiety mogą liczyć nie tylko na fachową wiedzę specjalistów, ale również na pełne wsparcie motywacyjne. Jeśli poszukujesz profesjonalnej pomocy lekarskiej, fachowej wiedzy, wsparcia i opieki to nasza organizacja jest właściwym miejscem dla Ciebie.

Wykwalifikowana kadra medyczna

Dla każdego naszego lekarza pomoc Kobietom jest nie tylko pracą, ale powołaniem i misją.

team-1
Dr Jarosław
GINEKOLOG
team-2
Dr Patrick
GINEKOLOG
team-3
Dr Barbara
GINEKOLOG
team-4
Dr Maciej
GINEKOLOG