Szybki kontakt: 504 283 913

Wszystko-o-aborcji © 2014 : Polityka prywatności

Są dwa sposoby przerwania ciąży. Aborcja mechaniczna oraz aborcja farmakologiczna.

1. Aborcja mechaniczna

(tzw. łyżeczkowanie) - Aborcja zabieg polegający na przerwaniu ciąży poprzez wyłyżeczkowanie zarodka.

Aborcja - przebieg zabiegu:

 • 1. Rozszerzenie szyjki macicy, założenie wziernika.
 • 2. Ostrożne wprowadzenie zgłębnika do macicy.
 • 3. Przy pomocy rozszerzadła Hagera stopniowo rozszerzanie kanału szyjki macicy.
 • 4. Wyłyżeczkowanie kanału szyjki i jamy macicy za pomocą łyżki - kirety. Łyżkę przesuwa się od dna do szyjki lekko naciskając na jej wierzchołek.

Po zabiegu aborcji położna myje srom i krocze specjalnym płynem, osusza je i zakłada specjalną jałową wkładkę.

Aborcja mechaniczna wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami oraz powikłaniami jak np. uszkodzenie narządu rodnego (brak możliwości zajścia w ciąże w przyszłości), wprowadzenie zakażenia, późniejsze następstwa jak zrosty, niewydolność szyjki macicy, zakażenia wynikające z niestaranie wysterylizowanych narzędzi, zrosty wewnątrzmaciczne i wiele innych, zależnych od kompetencji oraz umiejętności lekarza.

Dodatkowymi minusami aborcji mechanicznej są nie przyjemne uczucie (znieczulenie jest tylko do miejscowe), ból po zabiegu, nieregularne miesiączki, oraz fakt, że w Polsce nie ma odpowiednio wykwalifikowanych lekarzy pod kątem zabiegu aborcji. Łyżeczkowanie, które nie odbywa się w szpitalu, tylko z oferty internetowej czarnego rynku może się bardzo źle skończyć dla zdrowia a nawet życia kobiety.

Aborcja jest kosztowna

Cena jest dużym minusem, szczególnie w "polskich warunkach". Zabiegi aborcji za granicą przekraczają naszą miesięczną wypłatę + koszty dojazdu + koszty noclegu. Natomiast tanie zabiegi aborcji na terenie naszego kraju kończą się nie powodzeniem (oszustwa w postaci zastrzyków z witaminą, które niby mają wydalić płod) lub powikłaniami.

2. Aborcja farmakologiczna.

Tabletki na poronienie, tabletki wczesnoporonne.

Przywrócenie cyklu miesiączkowego za pomocą tabletek wczesnoporonnych. Obecnie stosowanie tabletek na poronienie to bardzo powszechna metoda, zarazem bardzo skuteczna pod warunkiem, że jesteśmy w posiadaniu środków oryginalnych. A tu zazwyczaj jest problem. W dalszej części artykułu dowiesz się jak rozpoznać oszusta. Skorzystaj także z naszej "galerii".

Aborcja farmakologiczna stosowanie tabletek wczesnoporonnych.

Przebieg zabiegu :

Aborcja farmakologiczna, przywracanie miesiączki jest to kuracja, którą można przeprowadzić w domu tabletkami na poronienie. Trwa ona 48godzin ale podczas brania pierwszego leku- tabletki Ru 486 można normalnie funkcjonować, jej działanie nie będzie odczuwalne. Przy braniu drugiego leku­ tabletek misoprostol­ należy pozostać w domu. Występować będą zimne poty, biegunka oraz gorączka, bóle brzucha, rzadziej wymioty. Szczegółowe informacje w instrukcji.

Krwawienie powinno wystąpić w dniu przyjmowania tabletek wczesnoporonnych­ misoprostolu. Może ono utrzymywać się do 3 dni po zabiegu, czasami dłużej czasami krócej jest to zależne od zaawansowania ciąży. Krwawienie jest oznaką poronienia. Mogą także wydalać się skrzepy. Osoby we wcześniejszych tygodniach ciąży będą przechodziły kurację lżej od końcowych tygodni (11­12).

Przy silnych bólach możesz zażyć tabletkę przeciwbólową. Nie przekraczaj 2 tabletek do całej kuracji.

Miesiączka po zastosowaniu tabletek wczesnoporonnych powinna pojawić się 4­6 tygodni po zabiegu.

2 dni po kuracji powinnaś udać się na usg w celu upewnienia się, że wszystko się powiodło. Lekarz po tym okresie czasu nie będzie w stanie wykryć, że był zażywane tego typu leki. Wszystko będzie wyglądało naturalnie.

Jeśli ciąża nadal trwa, po tygodniu można powtórzyć zabieg. W innym wypadku należy skorzystać z usługi za granicami kraju, np na Słowacji.

Stosowanie leków na poronienie.

1. Najpierw połknij 1 tabletkę Mifepristone. Lek ten hamuje wytwarzanie progesteronu, hormonu odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży. Przy tej tabletce nie będziesz odczuwała jej działania ­ możesz normalnie funkcjonować.

2. Po 24 godzinach powinnaś umieścić 4 tabletki Misoprostolu pod językiem i trzymać je tam przez około 20­ 30 minut, aż tabletki się rozpuszczą. Możesz połykać ślinę

3. Po 30 minutach możesz połknąć resztki tabletek.

4. 3,5 godziny po zażyciu pierwszej dawki Misoprostolu, powinnaś włożyć 4 kolejne tabletki Misoprostolu pod język. Ponownie trzymaj je pod językiem przez 30 minut. Nie połykaj tabletek przez przynajmniej 30 minut.

5. 3,5 godziny po zażyciu drugiej dawki Misoprostolu umieść ostatnie 4 tabletki Misoprostolu pod językiem. Postępuj jak do tej pory z poprzednimi dawkami.

Przeciwwskazania do aborcji farmakologicznej:

­ Ciąża pozamaciczna­ leki nie zadziałają w przypadku gdy jesteś w takiej ciąży. Twój lekarz powinien Cie o niej poinformować
­ Alergia­ uczulenie na jedną z substancji wyklucza stosowanie tabletek
­Alkohol (nie powinien być we krwi podczas przyjmowania tabletek)
­Problemy sercowe oraz wysokie nadciśnienie

Minusami metody aborcji farmakologicznej jest mała dostępność środków oryginalnych. Na naszym forum dowiesz się więcej. Plusem jest cena. Oryginalne zestawy poronne można nabyć już za kwotę w wysokości około 90euro.

 • Andrzej Kamiński
  Dr hab.
  504 283 913

 • Honorata Siwiec
  Dr
  (numer wkrótce)

 • Marek Wyka
  Dr
  (numer wkrótce)

 • Anna Nowicka
  Dr
  (numer wkróce)